Veslovací trenažéry se v poslední době stávají čím dál tím populárnější. A není divu, protože univerzální způsob, kterým při používání stroje zapojujete obrovské množství svalů po celém těle, u ostatních fitness přístrojů nenajdete. V čem spočívají největší výhody posilování na těchto veslařských strojích?

  Jedná se o jeden z nejlepších způsobů, jak cvičit kardio. Pokud tedy chcete zvýšit svoji fyzickou kondici, shodit nějaká ta přebytečná kila navíc nebo zpevnit svou postavu, trenažér veslování je skvělou volbou. Dokonale imituje pohyb, který dělají sportovní veslaři a při němž se zapojuje naprosto celé tělo. Díky komplexnímu pohybu při cvičení na veslovacích trenažérech efektivně zpevňujete zádové a břišní svaly, pořádně však zapojíte také hýždě a svaly na nohou. To z něj činí vynikající volbu pro ty, kteří chtějí zlepšit svou celkovou kondici a sílu.

Jednou z největších výhod veslovacího trenažéru je jeho schopnost spálit velké množství kalorií – průměrný uživatel jich za hodinu intenzivního cvičení na trenažéru spálí až 600. Další výhodou je, že tento stroj je velmi šetrný ke kloubům, takže se může používat i při bolestech v kolenou nebo kotnících.

A jak to funguje? V základní pozici máte pokrčené nohy, přičemž sedadlo i rukojeť se nachází hned u setrvačníku. Záběr je pak zahájen tlakem nohou, čímž docílíte oddálení sedadla od setrvačníku na druhou stranu. Pohyb je následně dokončen tahem rukojeti ze setrvačníku, během čehož zapojujete zejména záda, trup, bedra a ruce. 

V naší nabídce najdete veslovací trenažéry prémiové značky StrongRow, které nabízí vyspělé technologie a špičkové materiály. Kvalita je zajištěna robotickým testováním, během něhož dochází k milionu přítahů bez přerušení. Díky tomu si můžeme být jisti, že tyto veslovací trenažéry vydrží skutečně náročný provoz a ani po dlouhodobém užívání nepoznáte rozdíl na kvalitě. Stabilní konstrukce je vyrobena z jakostní oceli a vzduchový setrvačník minimalizuje hluk a nabízí velmi realistický pocit z veslování.

Obrovskou výhodou je počítač, díky kterému můžete snadno sledovat své výsledky a ujistit se tak, že je neustále zlepšujete. V nabídce najdete na výběr širokou škálu předvolených tréninkových režimů – můžete si nastavit časové a vzdálenostní intervaly nebo se řídit množstvím spálených kalorií, celkovým počtem přítahů nebo srdeční frekvencí. Díky rozpětí odporu od 1 do 9 pak můžete rozvíjet svalovou vytrvalost i výbušnou sílu. Za všech okolností však spalujete tuky. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak extra polstrování na sedadle i rukojeti, díky kterému vydržíte cvičit daleko déle, než byste si dokázali představit.

Tyto veslovací přístroje se díky své skladnosti skvěle hodí do domácího gymu, ale budou se perfektně vyjímat i v profesionálních posilovnách. Nečekejte na nic objednejte si ten svůj na StrongGear.cz!