Jakmile si otevřete svou vysněnou posilovnu nebo si třeba vybavíte gym u sebe doma, budete muset někam umístit veškeré potřebné vybavení. A to ideálně tak, abyste ušetřili co nejvíce místa a mohli tak cvičit v organizovaném a hlavně bezpečném prostředí. Známe mnoho případů lidí, kteří si odložili kotouč na lavičku jen aby jim za chvíli kvůli neopatrném pohybu spadnul na nohu. A ruku na srdce – i vám se určitě také cvičí mnohem lépe, když se nemusíte brodit hromadou železa a vše nacházíte pěkně na svém místě ve stojanu.

Pokud neposilujete s posilovacími tyčemi, kde jsou závaží přichycena napevno, ale s osami, na které se jednotlivá závaží nasazují, stoprocentně se vám brzy začnou v tělocvičně hromadit kotouče. Pětikilové na ramena, desetikilové na bicepsy a až budete chtít překonat svůj rekord na mrtvém tahu, všech potřebných závaží se možná ani nedopočítáte. Existuje mnoho různých způsobů, jak vybavení uložit, my ale každopádně doporučujeme speciální stojany na kotouče, protože jak již zaznělo výše – bezpečnost především.

Každý správný kutil si pravděpodobně dokáže vyrobit držáky na kotouče svépomocí. Může se ale bohužel snadno stát, že takový stojan selže pod tíhou obrovských vah, které jsou na něj každodenně nakládány. Naše stojany na kotouče jsou ovšem vyrobeny z masivní oceli, která vydrží nápor i těch nejtěžších kotoučů, a jsou tak naprosto bezpečné.

V nabídce StrongGear najdete několik možností, jakými lze závaží skladovat. Nejklasičtější variantou je velký stojan na kotouče v tzv. tvaru stromu – z centrální vertikální tyče vede celkem šest trnů, na které lze jednotlivé kotouče nasazovat. Tento typ nabízí velké množství úložného prostoru. Trny mají dohromady 190 cm, takže na něj můžete naložit například 27 klasických 10 kg StrongGear bumper kotoučů a 45 frakčních kotoučů o váze 1,5 kg. A to už je slušná zásoba! Spodní čtyři trny jsou určené k uložení klasických kotoučů 5 až 25 kg, vrchní dva pak k uložení frakčních kotoučů.

Další nabízenou variantou je malý stojan na kotouče, který má pouze jednu vertikální tyč, na kterou se jednotlivá závaží rovnou nasazují shora dolů. Velkou výhodou tohoto typu držáku na kotouče je bezkonkurenční úspora místa, které díky němu dosáhnete. Na stojan můžete například narovnat až 13 kusů 25 kg závodních bumper kotoučů, což je dohromady 325 kg. Snadno tak ušetřite spoustu místa pro další vybavení. Pokud vás ale děsí představa toho, že zrovna potřebujete přesně ten kotouč, který leží úplně vespod, je pro vás velký stojan rozhodně lepší variantou. 

Největší nadšenci si pak u nás mohou dopřát opravdovou specialitu v podobě pojízdného držáku na kotouče. Robustní konstrukce z oceli je neskutečně pevná a samotný stojan pojme kotouče různých velikostí od 0,5 do 50 kg. Plastová kolečka a vystouplá pogumovaná rukojeť pak zajistí, že když si chcete pořádně naložit na druhé straně tělocvičny, nebudete kvůli tomu muset přenášet jedno závaží po druhém.