Rychlé info AKCE -16% Doprava ZDARMA
StrongBike ProStrongBike Pro

StrongBike Pro

Počet hvězdiček je 4 z 5
Skladem poslední kusy
15 870 Kč 18 880 Kč
13 115,70 Kč bez DPH

Kdo by nemiloval jízdu na kole – příroda, vítr ve vlasech… ale taky je to jedna z nejlepších kardio aktivit, která existuje. Během jízdy spálíte obrovské množství kalorií a ještě k tomu nakopnete svůj metabolismus, který i po ukončení projížďky funguje mnohem rychleji. Narozdíl od běhu navíc tolik nezatěžuje kyčelní klouby a kolena. My se tady ovšem nechceme bavit o ježdění po českých luzích a hájích. Chceme vám představit alternativu tohoto skvělého sportu, díky které se nebudete muset vzdálit od své posilovny ani na metr. Máme na mysli posilovací stroje simulující jízdu na kole, tedy rotopedy.

Jednoznačně největší výhodou rotopedu je, že jízdu na něm lze velmi jednoduše začlenit do svého tréninku. Spojení kardia a posilování je ideální kombinací pro shození přebytečných kil a následné vyrýsování postavy. Pokud tedy nejedete vyloženě na objem a chcete mít postavu hezky vysportovanou, je pro vás rotoped tím pravým. Při šlapání navíc posilujete více svalů, než byste si možná mysleli – nejvíce samozřejmě pracují lýtka a stehna, ale při nastavení na větší zátěž zapojíte i hýždě, core neboli střed těla, spodní část zad, ramena a tricepsy.

Rotopedů najdete mnoho různých druhů. Skládací rotoped můžete snadno složit a zase rozložit, aby vám nezabíral příliš místa, proto přijde vhod zejména do malých domácích posiloven. Tento skladný rotoped pak dokonce není problém vzít autem třeba na chatu. Magnetické rotopedy zase obsahují elektromagnetický brzdný systém, který dokáže zcela automaticky rovnoměrně dávkovat požadovanou zátěž pomocí indukční brzdy. Existují také jednodušší rotopedy pro seniory a osoby se sníženou pohyblivostí, které umožňují šetrné protažení a procvičení svalstva.

Ve StrongGearu ovšem máme na prodej rotoped, který všechny s ledovým klidem strčí do kapsy. Jmenuje se Air Bike a pokud máte posilovnu, je pro vás naprostou nutností – jde totiž o jeden z nejlepších a nejfektivnějších strojů, který v sobě najednou spojuje kardio a posilování. Je vyroben z té nejkvalitnější oceli a obsahuje spoustu inovativních řešení, díky kterým je po zásluze považován za jedničku na trhu.

Díky speciálním pogumovaným rukojetím zapojíte při šlapání na rotopedu celé své tělo. Při překonávání zátěže nepoužíváte pouze nohy, ale do procesu se silně zapojují i ruce, záda a celý core. Rotoped je uzpůsoben také jízdě bez zapojení nohou – stačí je položit na postranní držáky a můžete posilovat horní část těla hlava nehlava. Opěrky jsou navíc extra vyztuženy, abyste se do nich při posilování rukou mohli pořádně opřít. Uprostřed rotopedu se pak nachází masivní středový rám, který byl oproti předchozí verzi rotopedu zesílen. Výsledkem je dokonale stabilní a pevná základna, která bez problému odolá i těm nejzanícenějším sportovcům.

Když si to vezmeme kolem a kolem, rotopedy jsou esenciální součástí každé správné tělocvičny, ať už profesionální nebo domácí. Pokud si zvolíte tu nejvyšší kvalitu, na Stronggear.eu najdete přesně to, co hledáte!