Skladem Zboží zašleme dnes (pro objednávky na dobírku do 10:00) nebo po přijetí platby

199 Kč s DPH

Prodaných kusů: 619

Upřesněte výběr produktu

ks

Finální řešení - Power bands Vám pomůžou překonat stagnaci, nabrat více svalů a získat neuvěřitelnou sílu. Čtěte dál a dozvíte se jak Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Power Bands začali před několika lety používat ti nejsilnější powerlifteři z Westside barbell. Jejich silový klub je celosvětovou powerliftingovou jedničkou v počtu silových rekordů a vyhraných závodů.

Od Westside barbell jej postupně převzali téměř všichni vrcholoví atleti po celém světě. V každém sportu, kde je potřeba brutální síla a spousta svalové hmoty, se Power bands sportovci naučili v tréninku využívat. Není se čemu divit. Fungují dokonale.

Abych dobře vysvětlil, jak přesně power bands fungují, musím nejprve vysvětlit, jak to chodí v posilovně bez nich. Při cvičení v posilovně používáme především statickou zátěž. To znamená, že např. 100 kg činka má stále 100 kg. Cvičební zátěž se v průběhu cviku nemění. Tedy při benchpressu se 100 kg činkou je zátěž stejná v horní i dolní pozici cviku, s nataženými i pokrčenými pažemi.

Jenže člověk je v každé části cviku jinak silný. V horní pozici benchpressu zvedneme více než v dolní pozici benchpressu. To samé platí i u dalších cviků. V horní pozici dřepu, téměř ve stoje, jsme nejsilnější, a naopak v dolní pozici dřepu už tak silní nejsme. Toto platí u mrtvého tahu, při tlacích nad hlavu, u bicepsových zdvihů, u kliků na bradlech. Sakra, platí to i u stahování kladky na triceps...

Aby svaly rostly a sílily, je potřeba je pořádně zatížit. Musíte je hodně „vystresovat“, aby se na daný stres mohly adaptovat růstem a zesílením.

Bohužel, při použití pouze lineární zátěže přicházíme o spoustu toho tak důležitého stresu pro svaly. S lineární zátěží v průběhu cviku svaly nepracují stále na 100%. V horní pozici benchpressu jsou svaly „línější“ než v dolní. V horní pozici dřepu nejsou svaly tak stresovány jako v pozici dolní. A tak dále u dalších cviků.

Tento problém se dá ale jednoduše vyřešit pomocí metody dynamické zátěže.

Metoda dynamické zátěže

Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak ze statické zátěže udělat zátěž dynamickou. Tedy aby činka měla např. v dolní pozici benchpressu 50 kg a v horní pozici benchpressu 70 kg.

Stačí použít tzv. power bands – elastické gumové expandéry.

Např. při cvičení benchpressu za každou stranu činky zaháknete gumu a připevníte je nějakým způsobem směrem k zemi. Čím více gumu natahujeme, tím větší odpor nám klade. Takže čím výš je činka, tím víc guma tahá a tím větší máte zátěž.

Takže například můžeme nastavit, aby činka měla v dolní pozici benchpressu ca. 50 kg a v horní pozici ca. 70 kg. A protože jsme v horní pozici benchpressu silnější než v dolní, tak taková dynamická zátěž bude kopírovat naši silovou křivku. Bude kopírovat to, jak jsme v dané pozici cviku silní.

Tvoje svaly budou muset makat na 100% v celém rozsahu pohybu. Nejenom v dolní části benchpressu. Už nebudou v horní pozici benchpressu líné, ale budou maximálně vystresované v celém rozsahu benchpressu. Tento velký stres bude mít za následek, že Ti svaly porostou a zesílí jako nikdy předtím.

15. 10. 2017, 17:38

nic

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

24. 10. 2017, 21:37

Zakoupena fialová a zelená síla, překvapivě silná

vyšší cena

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

12. 11. 2017, 23:22

Expandéry bez vady nebo kazu.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

13. 11. 2017, 09:46

v pohode

žiadne

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

22. 11. 2017, 22:54

Mám všechny velikosti.
Síla odporu perfektní pro mobilitní cvičení, mrtvé tahy, hip thrusty, tlaky ve stoje, rotace ramen, bench press, dřepy, ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Kontaktujte nás!