Kotouče na činky patří mezi nejoblíbenější vybavení všech posiloven a fitness center. Díky různým hmotnostem jsou oblíbené jak mezi úplnými začátečníky, tak mezi pokročilými. Jsou ideální pomůckou pro ty, kteří chtějí neustále posouvat své hranice a překonávat možnosti svého těla.

Jednou z největších předností kotoučů je, že si vždy můžete zvolit přesně takovou zátěž, na jakou se právě cítíte. Opomenout nelze ani fakt, že jde o mnohem ekonomičtější řešení, než kupovat sady klasických činek, a to jak z finančního, tak i prostorového hlediska. Kotouče na činky jsou mnohem skladnější a pokud si k nim pořídíte i vhodný stojan, nebudete mít s jejich uskladněním žádné starosti. 

Podle čeho kotouče vybírat? Základním faktorem je kompatibilita otvoru kotouče a průměru tyče. Dále je důležitý materiál. Na trhu najdete spoustu kotoučů na činky z recyklované pryže a levných plastových směsí. Ty ale často nic nevydrží, začnou se ohýbat a vypadávají jim středy. Ideální volbou jsou bumper kotouče s ocelovým jádrem a bez obsahu plastu.

Základním materiálem kotoučů je nejčastěji ocel. Ta je odolná a kotoučům tak zajistí dlouhou životnost. Problém ale nastává v momentě, kdy dojde k jejich odhození. Mohou totiž poškodit podlahu posilovny. V tuto chvíli přichází na scénu kotouče pogumované a potažené urethanem. Tato povrchová úprava zajistí delší životnost jak samotným kotoučům, tak vaší posilovně. Takto upravené kotouče také bývají často barevně odlišené dle hmotnosti a návštěvníkům posilovny tak umožní snadnější orientaci při tréninku.

Naše bumper kotouče jsou váhově vyvážené, mají minimální odskok a jsou extrémně odolné. Nemusíte se tak bát o vaše vybavení ani o bezpečnost návštěvníků vaší posilovny.