Pokud existuje ideální pomůcka pro silový, dynamický a kondiční trénink, je to rozhodně kettlebell! Ten se v posledních letech stává právě díky své univerzalitě čím dál oblíbenějším. Ani ve vaší posilovně by tak rozhodně neměl chybět. Původně se jednalo o pomůcku pro vážení zboží, nyní se jedná o nepostradatelnou pomůcku jak pro domácí posilování, tak pro cvičení v posilovně.

Kettlebell má kromě širokého spektra využití i mnoho dalších výhod, například se díky svým malým rozměrům snadno skladuje a nezabere tak téměř žádné místo. Můžete si zvolit dle hmotnosti ten nejvhodnější, díky čemuž ho ocení začátečníci i pokročilí. Je skvělou pomůckou pro ty, kteří chtějí dále posouvat své hranice a možnosti.

Mezi nejoblíbenější cviky s kettlebellem patří swing, turecký zdvih, dřep a mrtvý tah či snatch. Jedná se o cviky, které by měly tvořit základ funkčního tréninku.

Kromě klasického posilování se kettlebell hodí i ke zlepšování koordinace pohybu a napomáhá k posílení přirozené stability těla. Také se s ním snadno procvičí i partie, kterým se při běžném tréninku mnoho pozornosti nedostává. 

Váháte, zda do vaší posilovny pořídit kettlebell? Odpověď je rozhodně ano. Vyberte si z několika druhů a velikostí, či rovnou celých sad.