Jóga je starobylá a komplexní praxe, která má kořeny v indické filozofii. Ačkoli se původně jednalo o spirituální praktiku, v dnešní době je jóga využívána jako způsob podpory fyzické a duševní pohody. Není divu, že se v dnešní uspěchané společnosti stává stále populárnější. Pro mnoho lidí jóga představuje každodenní pozastavení v jejich hektickém a rušném životě. 

Správné vybavení vám může pomoci nadchnout se pro vaše jógové praxe a umožní vám správně provádět jednotlivé cviky a pozice. Základním vybavením zcela běžně používáným v tělocvičnách a jógových studiích je podložka na jógu. Tato podložka pomáhá definovat váš osobní prostor, a zároveň zabraňuje případnému uklouznutí - zvláště když se trochu zapotíte! Poskytuje také podporu a odpružení na tvrdé podlaze. Poskytuje tak stabilní a bezpečný povrch, který zajišťuje správné provádění jóga pozic a chrání vaše klouby.

Jóga blok je obdélníkový blok typicky vyrobený z husté pěny. Slouží jako rekvizita při cvičení jógových ásan. Účelem jógového bloku je pomoci se stabilizací pozic a učinit je dostupnějšími pro jogíny různých schopností. Díky své pevnosti a tvaru zvyšují jóga bloky rovnováhu a flexibilitu, a také snižují riziko zranění. Jejich kompaktní rozměry a lehkost je činí snadno přenositelnými a skladovatelnými.

Vybavení na jógu zahrnuje širokou škálu položek, od oblečení až po bloky a podložky na jógu. Správné jógové příslušenství vám bezpochyby pomůže vytěžit z jógy maximum.