Hrazdy a bradla jsou náčiní pro komplexní procvičení a posílení horní poloviny těla. Patří mezi nejoblíbenější posilovací pomůcky, které nesmí chybět v žádné správné posilovně. 

Hrazda na cvičení má široké spektrum využití. Nejčastěji se využívá pro posilování zádových svalů, a to prostřednictvím shybů nadhmatem a podhmatem a australských přítahů. Dále je ideální pro posílení svalstva paží. V neposlední řadě se hodí i na posilování břicha, a to pomocí přednožování a přednožování do strany.

Existuje hned několik druhů hrazd, mezi ty nejpopulárnější patří hrazda na zeď a stropní hrazda, nástěnná hrazda a hrazda multifunkční. Využití mají velmi podobné, záleží pouze na vašich prostorových možnostech a preferovaném druhu úchopu.

Bradla na cvičení jsou dalším nepostradatelným náčiním pro posilování horní poloviny těla. Jejich výhodou jsou malé rozměry, díky kterým si najdou své místo opravdu v každé posilovně. Mezi nejoblíbenější cviky na bradlech patří rozhodně kliky, ale možností využití existuje nespočet, a to především u cviků využívajících vlastní váhu. 

Hrazdy a bradla ve vaší posilovně rozhodně nemohou chybět! U nás si vyberete ten nejlepší model pro vaše potřeby.