Přemýšleli jste někdy nad tím, co je ta nejčistší a nejušlechtilejší sportovní disciplína? Staří Řekové by v tomto měli naprosto jasno – je to běh! Není divu, že se zejména v posledních letech rozjel totální běžecký boom. V centrech velkých měst se během teplých měsíců zastavuje doprava, jen aby se lidé mohli proběhnout okolo krásných památek, velké společnosti i političtí kandidáti organizují společné výběhy se svými fanoušky a to, kolikrát jsme na sociálních sítích viděli některého ze svých přátel chlubit se svými výkony, snad ani nespočítáme.

Není divu, běh je totiž pro tělo mimořádně prospěšnou záležitostí. Je to jedna z nejpřirozenějších forem cvičení a právě proto je současně jedním z nejvýhodnějších způsobů, jak shodit přebytečná kila nebo se zahřát před posilováním. Mezi fyzické výhody běhání patří kromě hubnutí také zpomalení procesu stárnutí, zlepšení spánku a imunity vůči nemocem, zvýšení hladiny energie, sexuální touhy a schopnosti soustředění se. Dále také chrání před osteoporózou a snižuje tlak, hladinu cholesterolu a výskyt ischemické choroby srdeční. K tomu je potřeba zmínit i všechny kladné dopady na lidskou psychiku – vyvolává lepší vnímání sebe sama a zvýšení sebevědomí, intenzivnější pocity štěstí, snížení napětí a agresivity a zvýšuje schopnost zvládat stres, deprese a úzkosti. 

Ze všech uvedených důvodů je jasné, že běh by měli do svého tréninku přidat nejlépe všichni sportovci. Proto v naší nabídce strojů na cvičení najdete také běžecké pásy a chodící pásy, které rozšíří vaši tělocvičnu o možnost věnovat se tomu nejpřirozenějšímu pohybu, aniž byste museli přerušovat trénink kvůli jízdě do lesa nebo na běžecký ovál.

Čím dál tím populárnější variantou běžeckých pásů jsou tzv. nemotorizované běžecké pásy. Na nich si nenastavujete požadovanou běžeckou rychlost pomocí ovládacího panelu, ale veškerý impulz k rozpohybování pásu dodáváte sami pomocí náklonu těla a frekvence a délky kroků. Velkou výhodou tohoto typu pásu je také to, že ho můžete používat jako běžecký i jako chodící pás, což vám poskytuje mnoho možností, jak ho zařadit do svého tréninku. Chodit po páse možná zní jako brnkačka, ale věřte nám – až půjdete do rytmu vaší oblíbené rychlé hudby a nastavíte si 30stupňový náklon, budete se potit jako při maratonu.

Pokud si chcete do své posilovny pořídit tu nejkvalitnější variantu, jaká je na trhu dostupná, máme pro vás přesně co hledáte. Běžecký pás StrongMill se díky 60 profilovaným hliníkovým lamelám pohybuje po kuličkových ložiscích prakticky bez tření. K rozpohybování se nestačí pouze odrazit vzhůru jako u klasického běžeckého pásu, ale ještě musíte provést aktivní odraz a náklon trupu. To znamená, že netrénujete pouze svou fyzičku, ale také posilujete svaly po celém těle.

Ty nejlepší běžecké a chodící pásy nadjete pouze v nabídce Stronggear.eu.