Jednoruční činky

Možná si říkáte, že vybrat vhodné činky do posilovny nemůže být zas tak těžké. Skutečně to není žádná raketová věda, ale je pár detailů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

U většiny z našich zákazníků je jedním z nejdůležitějších faktorů cena, ovšem ne vždy by měla být i faktorem rozhodujícím. Je třeba zvážit, jak často budou činky využívány, kdo je bude používat a v jakém prostředí. Výběr pro komerční fitness se tak bude lišit od toho, co zvolíte, vybavujete-li vlastní domácí posilovnu.

Na našem E-shopu můžete najít následující typy jednoručních činek:

  • Hexagon TrueGrip
  • Kulaté jednoruční činky
  • Polyuretanové činky
  • TPU činky

Hexagon TrueGrip

Materiál: kov s pogumovaným povrchem

Využití: domácí posilovna, malá fitness

Naše pravděpodobně nejoblíbenější jednoručky se vyznačují skvělým poměrem cena/výkon. Díky jejich hexagonálnímu tvaru je lze využít například i při provádění kliků. Jejich výhodou je i to, že se vám nikam neodkutálejí. TrueGrip vroubkování, které znáte z našich olympijských os, zaručuje pevný a jistý úchop.

Vhodné stojany:

Kulaté jednoruční činky

Materiál: kov s pogumovaným povrchem

Využití: domácí posilovna, malá fitness

Pokud vám nevyhovuje hexagonální tvar, máme i kulaté jednoručky, které mají prakticky stejné vlastnosti jako Hexagon TrueGrip. Rozdíl mezi oběma typy je především v nabízených vahách. Zatímco šestihranné činky začínají na 1 kilogramu, kulaté jednoručky máme od 2,5 kilogramů.

Vhodné stojany:

Polyuretanové činky

Materiál: CPU Polyuretan

Využití: střední a velká komerční fitness

Polyuretan nabízí o něco větší odolnost než guma, a tak se hodí do prostorů, ve kterých se činky dostanou do rukou i stovkám lidem denně. Díky měkkosti tohoto materiálu nehrozí při odhazování jejich poničení, a zároveň i šetří vaši podlahu.

Vhodné stojany:

TPU jednoruční činky

Materiál: termoplastický polyuretan

Využití: velká komerční fitness

Jedná se o jednoruční činky nejvyšší kvality, které vynikají mimořádnou životností, pružností a precizním zpracováním. TPU činky vás osloví zejména svou extrémní odolností. Ať už se dostanou do rukou začátečníkům nebo těm nejnáročnějším nadšencům posilování, nezklamou vás. Hledáte-li jednoručky, které něco vydrží a zároveň uspokojí všechny návštěvníky vaší posilovny, TPU jsou tu přesně pro vás.

Vhodné stojany:

Tolik ve zkratce k jednoručním činkám. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je při rozhodování asi nejdůležitější parametr. Určuje totiž nejen cenu, ale i míru odolnosti, životnost a možnosti využití.

Doufáme, že vám článek pomohl. V případě jakýchkoliv dotazů nám neváhejte napsat na obchod@stronggear.eu