Vhodná klec pro vaši posilovnu.

Jedním z nejčastějších dotazů, který se k nám od zákazníků dostává je, jaké jsou rozdíly mezi posilovacími klecemi v naší nabídce.

Víme, že pro zkušenější je vše podstatné napsáno v kolonce parametry, nebo na obrázkovém banneru. Začátečníci ale mnohdy tak jasno nemají. Ať už patříte do kterékoli z těchto skupin, máme pro vás pár rad, abyste si vybrali co možná nejlépe.

Pokud si zařizujete svou domácí posilovnu, možná vám potřebné odpovědi poskytne článek, který jsme věnovali přímo tomuto tématu. Přečíst si jej můžete zde.

Máte-li ale ve všem jasno a tápete pouze u klecí, pojďme se na ně podívat detailněji.

Ačkoliv je parametrů poměrně hodně, jsou při výběru zcela zásadní. Mimo základní rozměry klece se z této kolonky dozvíte i nosnost, rozměry ocelových jeklů, ze kterých se klec skládá, ale i jaké doplňky obsahuje balení, anebo naopak které příslušenství lze ke kleci dokoupit.

Začněme tím pravděpodobně nejdůležitějším - názvem.

PRO vs. BEAST / 4000 vs. 6000

Je mnoho elitních sportovců, ale jen pár z nich to dotáhne do síně slávy. Klece s označením PRO patří mezi elitu, ale pokud uvidíte označení BEAST, vězte, že hledíte na výběr toho nejlepšího, co umíme. 

Čísla 4000 a 6000 na konci názvu značí, kolik stojen klec má. Označení 4000 = 4 stojny a 6000 = 6 stojen. S 6 stojnami máte uvnitř klece více prostoru a dostatek místa na odložení kotoučů. 4 stojny vám umožní trénink uvnitř klece v případě, že kotouče uchováváte jinde. U obou typů lze samozřejmě cvičit před klecí, ale přicházíte tak například u dřepů o možnost využití záchranných prvků.
PRO SQUAT RACK 4000

BEAST POWER RACK 6000

VÝŠKA x ŠÍŘKA x DÉLKA

Základní parametr, který by neměl uniknout vaší pozornosti, je samotný rozměr klece. Před zakoupením pečlivě zvažte, kde bude klec stát, kolik místa kolem ní bude, a především jak vysoký máte strop. Výška našich klecí se pohybuje od 205 cm do 238 cm. Bude vám tak stačit 250 cm vysoký strop. Pokud ale chcete využít hrazdy na shyby, které naše klece mají, a nechcete-li se při každém opakování bouchat do hlavy, doporučujeme si zvolit místo, které má výšku stropu ještě o něco vyšší.

ROZMĚR OCELOVÝCH JEKLŮ

Tato hodnota vám o kleci řekne víc, než se může na první pohled zdát. Na našem E-shopu se můžete setkat se třemi: 60 x 60 x 2 mm, 75 x 75 x 3 mm a 80 x 80 x 3 mm. První dvě číslice vám vždy sdělí délku stran a třetí tloušťku rámu.

Platí, že čím vyšší tyto číslice jsou, tím vyšší nosností a robustností se bude klec vyznačovat. Začátečníkům nebo do domácí posilovny bude pohodlně stačit 60 x 60 mm. Do komerčních prostorů sáhněte spíše pro 75 x 75 mm nebo 80 x 80 mm.

DOPLŇKY

Každé balení našich klecí obsahuje držáky na činku a držáky na odporové gumy. Pokud budete chtít posunout své cvičení na vyšší level, je možné dokoupit celou řadu dalších doplňků:

POZOR: Věnujte pozornost rozměrům ocelového jeklu, na který je doplněk určen. Pokud koupíte např. monolift 60 x 60 mm, ale doma máte klec s rozměrem 75 x 75 mm, nebude vám pasovat a nebudete jej moci použít. Tyto dvě hodnoty musí být u klece i u vybraného doplňku stejné.

Pro mnoho sportovců je typ klece zcela zásadní faktor při výběru posilovny, kterou budou pravidelně navštěvovat. Vyplatí se tak vybrat opravdu dobře. Při cvičení v domácí posilovně není vybavení zdaleka tak zatěžováno, i přesto ale určitě nechcete při výběru sáhnout vedle. Věříme, že nyní je pro vás rozhodování o něco lehčí.

V případě dotazů (nejen) k posilovacím klecím nám neváhejte napsat na email: obchod@stronggear.eu.