Netradiční pomůcky

Náš E-shop se vyznačuje obrovským výběrem fitness vybavení, který může být zejména pro začátečníky až zahlcující. Je u nás k nalezení nejen vše, co nesmí v žádné posilovně chybět, ale i něco navíc. Nabízíme totiž i poměrně mnoho netradičních pomůcek, které jen tak k vidění nejsou.

Pár z nich si nyní i s krátkým popisem představíme, abyste měli lepší představu na co hledíte, až na ně při brouzdání narazíte. Kdo ví, třeba právě tyto kousky budou přesně to, co ve vašem tréninku chybí, nebo čemu byste se chtěli věnovat.

Tib Trainer 2.0 – Začněme odspoda. Tib Trainer je specializovaná pomůcka pro cvičení kotníku - konkrétně svalů zodpovědných za dorziflexi. Tato kloubní funkce je zejména důležitá pro hluboký dřep, výskoky, doskoky a další pohyby, při kterých jde koleno před špičku. Pokud řešíte návrat ke sportu po zranění dolní končetiny, Tib trainer by ve vaší výbavě neměl chybět.

Baseball ClubBaseballová pálka není dobrá jen k odrážení míčů nebo historicky k tlučení nepřátel, ale s náležitou ergonomií a rozložením váhy z ní může být i vynikající posilovací pomůcka. Cvičení s ní je šetrnější pro vaše klouby a vyzve k nebývalé práci i občas zapomínané svaly předloktí. Výhody palice uvítají zejména sportovci, kteří musí manipulovat s náčiním rukama – tenisté, hokejisté, golfisté a podobně.

MacebellMacebell se těší čím dál větší oblíbenosti zejména ve světě funkčního tréninku. Dlouhý úchop a závaží umístěné na jednom konci pro tělo představuje netradiční zatížení, se kterým si mnohdy musí poradit svalovou aktivitou, kterou s činkami nebo kettlebelly nezažijete.

Posilovací kladivoKdo by si nepamatoval filmy o Rockym a jeho slavné tréninkové montáže, které tuto pomůcku ukázaly masám. Kladivo ale není náčiní vhodné pouze pro boxery. Na své si s ním přijdou všichni, kteří mají zájem o funkční trénink, rotační sílu, výbušnost a kondici.

Core SlidersFrikční trénink je již mnoho let nedílnou součástí přípravy elitních sportovců a byla jen otázka času, než se dostane i mezi běžnou populaci. Core Sliders umožňují vyzvat tělo k nebývalým výkonům náročným na stabilitu, kontrolu a sílu pomocí klouzavého povrchu, který je vhodný jak na tvrdé, tak měkké podlahy.

Zátěžová vestaOblíbená pomůcka Jaromíra Jágra umožnila jeho tělu zatížení, které ale zanechalo volné ruce pro hokejku. Z úst sportovců můžete často slyšet, že pokud trénují se zátěžovou vestou, v zápase se cítí lehcí a agilní. Popularizace se tato pomůcka dočkala i díky Crossfitu a v současnosti ji můžete stále častěji vidět i u běžců a atletů.

TrueBellTato nakládací jednoruční činka je vlastně zmenšenou verzí klasických olympijských os. Sdílí s nimi průměr nakládací části 50 mm, vroubkování, i průměr úchopu 28 mm. Rozdílem je přirozeně rozměr umožňující držet činku v jedné ruce jako klasickou jednoručku. Oceníte ale především možnost si na činku naložit kterékoliv kotouče s průměrem 50 mm. Proč nenahradit desítky párů činek jedinou?

SandbagJednou z neprávem opomíjených pomůcek je i Sandbag. K větší popularitě mu pomohli zejména strongmani, mezi kterými je hojně využíván jak v tréninku, tak při závodech. Ať už budete sandbag přesouvat, zdvihat nebo házet, oceníte, že v případě dopadu na zem nedělá hluk a šetří podlahu.

Bulharský pytelKde toto náčiní vzniklo snadno poznáte z názvu, a pokud se motáte kolem silového tréninku, víte, že tato země je jeho kolébkou. Není proto divu, že tak variabilní pomůcka vznikla právě tam. Ať se chystáte cvičit horní či dolní polovinu těla, nebo jeho střed, s bulharským pytlem máte širokou škálu možností. Je hojně využíván zejména v úpolových sportech, MMA, boxu, ale i ve funkčním tréninku.

Power BagPosilovací vak nabízí hned několik různých úchopů po celém svém obvodu. To z něj dělá jednu z vůbec nejuniverzálnějších pomůcek pro váš trénink. Ruce, nohy, záda, břicho, cokoliv si vzpomenete – i to lze pravděpodobně s Power bagem efektivně procvičit.

Chápeme, že každý si představíme pod pojmem netradiční něco jiného. I přesto doufáme, že díky článku je pro vás naše nabídka zase o kus srozumitelnější. Pokud stále váháte nebo vám něco není jasné, neváhejte nám napsat email na: obchod@stronggear.eu